naruto-kun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri)

2 participanți

In jos

IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Empty IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri)

Mesaj Scris de Mary Burns ~ Dum Noi 09, 2008 9:52 pm

ok..m-am gandit sa fac acest topic pentru cei noi veniti sa vada ce nu au voie sa faca si ce inseamna spam si toate astea..so..read here:

REGULI
-Spam = un post de al tau[un mesaj...nah cum vrei sa-i zici] care are MAI PUTIN de 5 cuvinte.
-Off-topic= unde de exemplu e vorba despre personajul preferat din naruto si tu postezi "Mi-e lene sa scriu"..ceva de genul...adica scrii ceva ce nu are legatura cu topicul..TOPIC=subiectul de discutie
- Double-post= Inseamna sa scrii un mesaj unul dupa altul..nu ai voie sa faci asta..trebuie sa astepti ca altcineva sa scrie dupa tine,dupa aceea poti..
-NU FACETI CLONE.adica nu va inregistrati de doua ori pe forum..adica nu e voie sa aveti doua iduri..doar unul
daca nu le veti respecta,eu si alti moderatori va vom da warn si va vom edita mesajele..daca aveti prea mult warn,veti fi banati pentru o perioada
Alte Spamuri:

-Nu ai voie sa faci conversatie cu un user decat prin PM(Mesaj privat)
-Nu ai voie sa jignesti un user sau sa te certi,sau mai ales sa jignesti forumul
-Trebuie sa te porti cat mai civilizat si nu ai voie cu materiale 18+ ca sa nu zic altfel..sau sa vorbesti la fel..
-NUMAI moderatorii sau adminii sau cei din administratie[va puteti uita jos la legenda] au voie sa scrie cu rosu
-NU deschideti topicuri aiurea
-daca aveti nelamuriri puneti la "nelamuriri" nu prim PM(mesaj privat)


ALTE NELAMURIRI

M-am gandit sa va spun si despre asa-zisele "Rankuri".Acestea se bazeaza pe [b]Numarul de mesaje
--> Voi face sau va face altcineva tot aici la "Idei/sugestii/nelamuriri" un topic cu rankurile existente in forum si cate mesaje trebuie sa ai ca sa iti apara^^..

RANKURI SPECIALE:
-Rankurile care au scris pe ele"Admin,Founder,Co-admin,moderator,Co-moderator nu le poti avea..pentru ca acelea sunt pentru administratorii forumului [DOAR acestea NU se bazeaza pe numarul de mesaje..]

-Si mai e un fel..daca observati la "Examene" exista examenul chunin si genin...iar daca il iei de exemplu pe cel genin ti se schimba rankul in genin,iar NUMAI dupa ce l-ai dat pe cel genin il poti da pe cel chunin si ti se schimba rankul iar.

-Si inca un fel,la concursuri depinde ce castigi si ti se va schimba rangul de exemplu in "Artist" sau "Master of comedy"..depinde de concurs

Daca vreti sa stiti cat warn primiti:

-Pentru TREI spamuri primiti un warn
-Pentru UN SINGUR off-topic primiti un warn
-Pentru DOUA double-posturi primiti un warn
-Pentru O clona un warn[uitati-va mai sus ce inseamna]
-Pentru jignirea forumului[ceva clar] 2 warn
-Pentru DOUA topicuri deschise aiurea un warn


In rest,have fun!^^
A...si daca vedeti ca mesajele voastre sunt editate cu violet si nu cu rosu,inseamna ca NU ati incalcat regulile,ci e altceva..o atentionare sau mai stiu eu ce

ECHIPA..doar echipa din naruto-kun are voie sa faca double-post..inafara de promoter si chat moderator
Cei din echipa au voie UNEORI sa faca spam[rar],sau daca vor sa faca off-topic si uita sa editeze..merge sa scrie "off" in fata..dar nu e indicat
!Daca aveti alte nelamuriri despre forum,postati la "nelamuriri" ^^


Ultima editare efectuata de catre Miss Lullaby in Vin Noi 14, 2008 8:29 pm, editata de 11 ori (Motiv : pai de fiecare data am adaugat ceva..dar cred ca il las asa)
Mary Burns ~
Mary Burns ~
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 516
Varsta : 30
Localizare : Where streets have no name [namely Bucharest]..
Warn :
IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Right_bar_bleue

naruto-kun : IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Jhuk
Imaginea ta : IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Teru
Data de inscriere : 08/11/2008

Sus In jos

IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Empty Re: IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri)

Mesaj Scris de kimi-chan Lun Noi 10, 2008 6:27 pm

ma bucur ca ai avut grija de forum catam lipsit ... chiar ma bucur cate-am ales admin darar mai fi cevapt cei careau o nelamurire pot sa acceseze FAQ
https://naruto-kun.forumgratuit.ro/faq.htm
kimi-chan
kimi-chan
Founder
Founder

feminin
Numarul mesajelor : 860
Varsta : 27
Localizare : BacHauuuu:X!
Joburi/Distractii : SA STRESEZ LUMEA
Stare de spirit : de gask
Warn :
IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Left_bar_bleue10 / 10010 / 100IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Right_bar_bleue

naruto-kun : IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Jhuk
Imaginea ta : IMPORTANT:Pentru nou-veniti si MODERATORI(reguli si nelamuriri) Up_26040
Data de inscriere : 06/11/2008

https://naruto-kun.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum